4.11 Wiara w siebie

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Zrobiliśmy gruntowny i odważny obrachunek moralny. 

images1MT92V7Y

Co to znaczy, że ktoś „nie wierzy w Boga” ? Odrzuca możliwość istnienia Osobowej Siły, stwórcy świata i człowieka. Co to znaczy, że ktoś „nie wierzy w siebie” ? .

imagesP7L228V4

Czy bez wiary w siebie my w ogóle istniejemy? Czy  w takich momentach nie jesteśmy wyłączeni na jakiś czas z życia? Może nawet nas tu wtedy nie ma?

„Dam radę”   „trzeba być dobrej myśli” „będzie dobrze”  Rozczaruję cię: to nie jest wiara w siebie!

Wiara, to nie naiwność czy pobożne życzenie, lecz  inny sposób poznawania. Kolejny rodzaj percepcji. To czynność, która budzi  nieaktywne funkcje duszy i ciała człowieka. Działanie, które ożywia w nas nowe nieprawdopodobne umiejętności.

Wierzę, to znaczy że potrafię wznieś się ponad intelekt. Potrafię zrozumieć Upór mojego Umysłu. Znam mechanikę własnych obiekcji. Pozwalam rozumowi pytać i wątpić. Ale Wierzę. Uczestniczę w tym świętym procesie, w tym nieziemskim akcie. Wierzę! Próbuję patrzeć na moje życie innym wzrokiem, nie oczami umysłu. Wierzę mimo uporu. Wierzę z pozycji duszy i w duchowy sposób.

beznazwy

Ćwiczenia fizyczne są najlepszym lekarstwem na dobre samopoczucie i zdrowie.  Ich pożytek jest poza dyskusyjny. I co z tego? Ilu z nas regularnie biega od dziecka, lub rozciąga się codziennie?  Regularnie za to oglądamy TV, czytamy gazetę leżąc na kanapie i zajadamy słodycze.

Przez chwilę spójrzmy na Wiarę w niereligijny sposób. W oderwaniu od Boga.

imagesGO48IMZX

Wyobraźmy sobie …..że jest …..ćwiczeniem, treningiem, który wyrabia w nas Nowe Zdolności Egzystencji, Nowe Umiejętności życia.

imagesBE38M7MA

Wiara  jest Stanem Umysłu, który umożliwia nieograniczoną kreację. Jest Duchową Substancją o niewyobrażalnej sile ponadczasowego oddziaływania na rzeczywistość obecną w człowieku. Narzędziem przetrwania gatunku w obliczu największych zagrożeń. Jest niewykorzystywanym Zmysłem Człowieka. To akt wywołujący wibrację tych struktur życia ( atomów, cząstek chemicznych, jonów, fal mentalnych), które pozwalają tworzyć zmiany zwane CUDAMI.

imagesIVI1CKSK

Człowiek instynktownie wyczuwa potrzebę WIARY stawiając na zaufanie, czy licząc na pomyślny obrót spraw.  Dlatego Wiarę  należy rozpatrywać także w odniesieniu do  Samego Siebie adresując ten proces do własnego wnętrza. I w taki sposób rozbudzać  w sobie ten Stanu Umysłu ciągłą  adoracją Siebie  Niepoznawalnego.

imagesW0OGCK5T

Jak się wierzy w SIEBIE?

imagesOQRTXIEZChodzi o nabieranie PRZEKONANIA ,że jestem wart więcej aniżeli się wyceniam. Że moją wartość liczy się ze względu na potencjał zasobów a nie ich dotychczasowe wydobycie.

Jak się wierzy w siebie? imagesP9FHJFH0 Chodzi o uznanie FAKTU, że JESTEM TAJEMNICĄ i w tym tkwi moja nadzieja ,bo jeszcze wszystkiego o sobie nie wiem.

Jak się wierzy w siebie? imagesKBDDOX1RTrzeba odpowiedzieć sobie twierdząco na pytanie „czy mogę zrobić i osiągnąć więcej niż to, do czego jestem zdolny?”.

Wiara w siebie to coś więcej niż uznanie swoich możliwości. imagesSZMG37MRTo także życzliwy i pogodny stosunek, to wyrozumiałość i akceptacja. A co najważniejsze,  to również  RELACJA duchowa z samym sobą. To ciągła świadomość własnej OBECNOŚCI, zarówno w czasie porannego sikania jak i medytacji.

Wierzę w Siebie tzn Uznaję nieodgadnioną dotąd Tajemnicę gatunku ludzkiego, fenomen obecnych we Mnie Sił Życia –Sił Większych niż mi znane Moce, które ożywiają martwe ludzkie komórki i jednoczą się w mojej osobie. Wierzę w Siebie tzn Uznaję Przedziwny Niewytłumaczalny Potencjał, który mam w Sobie. Wierzę w Siebie tzn Uznaję że Jestem Kimś Jeszcze Kimś Więcej aniżeli wiem i czuję, aniżeli jestem pewien, aniżeli udowodniono. Wierzę w Siebie tzn wchodzę w relację ze Stworzycielem, z  Energią Życia, która uobecnia i podtrzymuje  się w moim Istnieniu. Wierzę w Siebie tzn mam zaufanie i nabożeństwo do własnej Intuicji.

images9PCOA801 imagesBQ8NP0XE

Podsumowując:

Wierzyć, że będzie dobrze to co innego niż uważać, że będzie dobrze. Wierzyć w szczęśliwe zakończenie, to co innego niż być dobrej myśli. Wierzyć w sukces, to co innego niż pragnąć sukcesu. Wierzyć w cud , to co innego niż na niego liczyć. Wierzyć we własną siłę, to co innego niż polegać na sobie. Wierzyć w Siebie to coś jeszcze więcej niż odczuwać własną wartość, niż akceptować .To Uznawać Siebie Niepoznawalnego i Nieopisywalnego i wchodzić z Nim w relację duchową opartą na adoracji  tej obecności. I rozwinąć uśpiony zmysł –zmysł wiary! I zbudować nową Religię –wiarę w siebie  w której centrum jest człowiek. JA . Ten widzialny i Ten ukryty. Cały Ja. Zjednoczony. Rzeczywisty.

images6DV822OP

Grzegorz alkoholik

 

 

Print Friendly

1 Komentarz

 1. Witam Ciebie serdecznie. Dziękuję za odwiedziny,

  Dzięki Bogu, wspolnocie Al-Anon uwierzyłam w siebie.
  Dzisiaj żyje dniem dzisiejszym,
  i jestem szczęśliwa.

  Na tyle jesteśmy szczęśliwi na ile to szczęście sami w sobie odnajdziemy.

  Niech Pan Czuwa nad Twoimi ścieżkami abyś się nigdy nie potknal i nie upadł.

  Dziękuję za Twoje słowa, na pewno coś dla siebie wezmę.
  Twoje pióro daje wielki przekaz, wielki szacunek.

  Pozdrawiam .

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.