2.13 Modlitwa wiary

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Uwierzyliśmy że siła większa od nas może przywrócić nam zdrowie.

pie m8 images8Y121OKK

Do sanktuariów pielgrzymkowych słynących z uzdrowień przybywają miliony ludzi. Dlaczego miliony nie są uzdrawiane? Zastanawiam się jak to wyglądało w 30 tych latach pierwszego wieku, a potem w II i III? Czy nie coraz trudniej o wiarę?

Świat skłania się raczej do powierzania w opiekę EGO . Stąd rosnący kult pieniądza, wykształcenia i roli tzw „kontaktów i znajomości”. Ciekawostką dla mnie jest to, dlaczego wobec tego stale aktualne są słowa :”jak trwoga to do Boga”?

Wiara jakoś ciągle broni swego miejsca. Na mitingach spotykam ludzi, którzy dzięki NIEJ podnoszą się z wielkich upadków . Czym  jest  a czym nie ? Czy Wiara to Modlitwa a modlitwa to Paciorek ?

Siła większa od nas MOŻE przywrócić nam zdrowie.

Sportowcy w ramach treningu wizualizują rywalizację. Wyobrażają sobie każdy ruch a potem sukces i odbiór nagrody. Starają się wzbudzić w sobie  uczucie sportowej wygranej.

imagesZXNQ62AT

Czy tak mogę  stawać przed Stwórcą, z uczuciem  tego czego chcę doświadczyć? Czy  przez Usta razem z S E R C E M zbliżę się bardziej do Siły Wyższej niż Ja ?

Statystyczna moja  modlitwa to „modlitwa trwogi”, proszę o to, tamto, siamto…Rzadko dziękuję i raczej nie podziwiam nikogo poza mną samym . Ostatnio czytałem o  psychologicznym  mechanizmie samo zapętlenia.  Kiedy o coś prosimy na głos, przyznajemy, że tego nie mamy, a ciągłe prośby zasilają wtedy  to, czego nam brak. Jeśli to ma jakiś sens to drugi krok AA jest pod tym kątem bezpieczny duchowo, koncentruje się na postawie WIARY a nie liście życzeń.

images9LOPJ5EIimagesOVF4JW21imagesU8837IAI

Czy człowiek oddala się od Boga przez żebrzące  usta a zbliża przez serce? Nie wiem. Z pewnością nie  sama lingwistyka decyduje o religijnej komunikacji . Myślę, że podobnie jak kontaktach społecznych, język wypowiedzi to zaledwie kilka procent przekazu. Reszta to komunikaty niewerbalne : mowa ciała,ton głosu, gestykulacja, forma wypowiedzi i jej  DUCH.

images8HLSINR5

Uważam modlitwę za Starożytną Technologię zmieniania świata i nas, która jest naturalnym dążeniem człowieka ponad własne granice.

Nauczyć się  czuć i zachowywać tak jakby prośba została już spełniona….  Czy to nie jest gwałt ? :-| Wyobrażać sobie i widzieć to o co dopiero zaczynamy prosić? Czy to grzeczne?

Nie udowodniono, czy naszych modlitw słucha Bóg, wiadomo natomiast że słucha ich nasze DNA.

images3BPDZYVJimages12V1FXFJ imagesKUVKQ4RT

Wewnętrzna technologia szczęścia lub nieszczęścia polega na oddziaływaniu na nasz system genetyczny poprzez odpowiednie pole energetyczne wywoływane  nastawieniem i emocjami. Od tego co mówimy, co czujemy i robimy zależy Kim i czym jesteśmy.

images2WQ5AOE2 imagesCTQUQKJW imagesR7G3I1TO

Gdy poczułem bezsilność wobec alkoholu paradoksalnie w konsekwencji  zaczęło  przybywać mi siły. To tak jakby akceptowanie własnej słabości rozpoczynało automatyczne wzmacnianie.

Myślę, że jeśli ktoś zagubiony pragnie WIAR, powinien najpierw doświadczyć wątpliwości, jeśli szuka pracy…. bezrobocia, jeśli sensu… bezsensu.

imagesUL5HUQJ1 imagesSZBFUZT6 imagesMC8UG0T9

Do szklanki można wlać herbatę tylko dzięki temu, że jest w środku ZEREM, NICZYM ……PUSTKĄ! Najcudowniejszy dom pozwala cieszyć się sobą nie ze względu na to co ma, ale to czego nie ma czyli PUSTKĘ WNĘTRZA, która jest miejscem do poruszania się.

beton imagesKXR7LWO6

W zabetonowanych pomieszczeniach zarówno mieszkań jak i własnych umysłów nie istnieje życie.

Powodzenia wszystkim

Grzegorz alkoholik

 

 

 

.

 

 

Print Friendly

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.