2.4 Zmysł wiary

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Uwierzyliśmy że Siła Większa od nas samych może przywrócić nam zdrowie.

images

Czym jest wiara  w Boga? Jest uznaniem istnienia czy relacją duchowo / moralną z wyższą od nas niepoznawalną Siłą czy jeszcze czymś więcej? Apostołowie prosili Pana: «Przymnóż nam wiary!»  Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze!”, a byłaby wam posłuszna. Łk 17, 6

Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was Mt 17,20

imagesCASZIT2LimagesCAQPXXZZimagesCAPVKQYB

Wystarczy odrobina wiary by dokonywać rzeczy niewiarygodnych. Wiara przypomina tu rodzaj ewoluującej przepotężnej energii. Czym jednak jest sama w sobie? Na czym polega?

Zmysł wiary

Człowiek instynktownie wyczuwa potrzebę WIARY tworząc od wieków religie i religijność.

imagesCA16LMRJ 1 imagesCAIA4KGN imagesCAULFXSG

Przejawem WIARY jest też zaufanie czy liczenie na pomyślny obrót jakiś spraw.

ALE : Wierzyć, że  będzie dobrze, to co innego niż uważać, że będzie ok. Wierzyć w szczęśliwe zakończenie, to co innego niż być dobrej myśli. Wierzyć w sukces,  to nie to samo co pragnąć sukcesu. Wierzyć w cud,  to co innego niż na niego liczyć. Wierzyć we własną siłę,  to co innego niż polegać na sobie. Wierzyć w Siebie,  to coś jeszcze więcej niż odczuwać własną wartość.

Czasem nachodzi mnie myśl, czy ja czasami za wiarę nie biorę ”nie wiary”? Czy w ogóle kiedykolwiek WIERZYŁEM? I nie chodzi tu o agnostycyzm czy ateizm, ale o rozpoznanie wiary jako TEJ WŁAŚCIWEJ umiejętności. Czy założenie, że świat nie powstał sam z siebie jest wiarą? Czy choćby religijne celebracje,  adresowane  do ewidentnego dla mnie Stwórcy to jest ta wiara, która przenosi góry i uzdrawia alkoholików?

Wiara  jest dla mnie Stanem Umysłu  umożliwiającym nieograniczoną kreację. Duchową Substancją o niewyobrażalnej sile oddziaływania na rzeczywistość obecną w człowieku.  Narzędziem przetrwania gatunku w obliczu największych zagrożeń.  Jest ciągle niewykorzystywanym Zmysłem Człowieka.  To akt wywołujący wibrację tych struktur życia ( atomów, cząstek chemicznych, jonów, fal mentalnych), które pozwalają tworzyć zmiany zwane CUDAMI.

imagesCAGSIIVJ imagesCA6X1Y8N

Gdy słucham świadectw zdrowiejących alkoholików nie mam co do wyżej zdefiniowanej przeze mnie wiary żadnych wątpliwości.

I coś na koniec. Nie wszyscy mają słuch muzyczny. Nie wszyscy mają talent plastyczny. Nie każdy ma smykałkę do majsterkowania. Mistrzowie ducha mawiają, że wiara jest DAREM.

imagesCADVLA57 imagesCABXWKYP

Darem, który wymaga pielęgnacji i  rozwijania .

imagesCAUW1J6E imagesCAJZC6T2

W jaki sposób wzrasta w człowieku wiara? Przez doświadczenie a dokładnie przez doświadczanie jej samej.

Wszystko to co w moim  życiu zepsute, pogmatwane, poranione, dysfunkcyjne i beznadziejne może ODRODZIĆ się i zakwitnąć na nowo. Wszystko! Jak śpiewa Lipiński z Tiltu Jeszcze będzie przepięknie… A wszystko, za sprawą WIARY.

Proces wiary to jakaś ewolucja : od paciorka do adoracji . Od adoracji do kontemplacji. Od kontemplacji do medytacji. Od medytacji do przebudzenia. Życie podpowie co i jak. Ważne jest zasianie maleńkiego ZIARENKA wiary w możliwośc odzyskania zdrowia.

Jeśli jesteś agnostykiem czy ateistą zanim odłożysz ten wątek pod strzechy odpowiedz sobie na pytanie : czy nie idzie tu czasem o PYCHĘ ALKOHOLIKA, a nie o światopogląd?A jeśli TAK, to na kolana! Na kolana przed TYM, który oddał swoje życie byśmy mieli siłę trzeźwieć. Na kolana i powtarzaj teraz za mną :

Boże, użycz mi pogody ducha,
abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić,
odwagi,
abym zmieniał to, co mogę zmienić,
i mądrości,
abym odróżniał jedno od drugiego.

Grzegorz alkoholik

Print Friendly

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.